Elektrické hliníkové radiátory Gabarrón RX-F

Elektrické hliníkové radiátory Gabarrón RX-F

VÝPREDAJ

Elektrické hliníkové radiátory Gabarrón RXF ponúkajú jednoduché, úsporné a zároveň estetické riešenie, ktoré určite splní Vaše očakávania.

225 € s DPH

300 € s DPH Zľava 25%

Dostupnosť: 2 až 7 pracovných dní

Výrobca: ELNUR / Gabarrón (Španielsko)

Ovládanie prebieha digitálne cez displej nastavením požadovanej teploty, ktorú si radiátor bude v danej miestnosti presne udržiavať.

Výroba eletrických radiátorov Gabarrón RXF je výrazne zameraná na dosiahnutie čo najvyššej energetickej úspory, pričom sa ale nezabudlo ani na tichú komfortnú prevádzku a pekný vzhľad.

Plne automatizované elektrostatické práškové lakovanie zaručuje perfektnú povrchovú úpravu proti starnutiu a korózii.

Ako je možné, že úspora energie môže dosiahnuť až 30%?

Technológia ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) prináša inovačné riešenie pre optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. ETCO spolupracuje so zabudovaným termostatom a usmerňuje odber elektriny formou výpočtu potrebného príkonu na udržiavanie nastavenej teploty.

Vynikajúce akumulačné vlastnosti tiež výrazne prispievajú k úspornej prevádzke radiátorov Gabarrón. Príklad: keď z elektrickej siete odpojíme bežný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minúty. Ak spravíme to isté s radiátorom Gabarrón, tak vychladnutie prichádza až po 20-30 minútach. Tým pádom sa predlžujú prevádzkové úseky, počas ktorých si radiátory držia teplotu bez odberu elektrickej energie.

Vysoko kvalitná hliníková konštrukcia umožňuje prirodzené prúdenie teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozloženie tepla v miestnosti. Radiátory Gabarrón využívajú 100% spotrebovanej energie a takto nedochádza k nevyužitému čerpaniu elektriky. Prenos tepla prebieha cez veľkoplošný hliníkový povrch (predný kryt) s maximálnym kalorickým výkonom. Predná strana je z liateho hliníka so zvrásneným povrchom.  Tento zvrásnený povrch zvyšuje efektivitu odovzdávania tepla sálaním, keďže vďaka týmto vlnám je hliníkový povrch zväčšený o 50%.

Spoľahlivosť je dôležitá! Predstavte si, že na chate si nastavíte vykurovacie zariadenia na temperovanie (udržiavanie teploty napr. na 5°C). Na chatu sa vrátite o mesiac a zistíte, že ju vykurujete zbytočne na 22°C, a to len kvôli tomu, že vypadol na hodinu elektrický prúd a vykurovacie zariadenie sa resetovalo do výrobných nastavení. Toto sa pri radiátoroch Gabarrón RXF nemôže stať. Sú totiž vybavené zabezpečovacím systémom, ktorý je schopný udržiavať nastavené hodnoty v pamäti až rok.

Montáž radiátorov je veľmi jednoduchá a prebieha uchytením na nastenné konzoly (obsah balenia). Z hľadiska elektrického pripojenia sú radiátory vybavené káblom s dĺžkou 1m ukončené vidlicou. Kábel sa nachádza na pravej strane radiátora (ak stojíme oproti), čiže na tej strane, kde je ovládací panel.

Technické údaje:

Typ RX-6F RX-8F RX-10F
 Šírka (cm) 57,5  73,5  89,5
Hĺbka (cm)  10  10  10
Výška (cm) 58  58 58
 Váha (kg)  12  15  18
Výkon (W) 750 1000  1250
Napätie (V)  230-240 230-240  230-240
 Orientačná výhrevnosť (m3) 25  33  42
Orientačná výhrevnosť sa nevzťahuje na neštandardné budovy ako napr. kostoly, staré stavby a pod., ktoré často potrebujú vyšší výkon. Pre nízkoenergetické a pasívne stavby je uvedená orientačná výhrevnosť predimenzovaná. V týchto prípadoch nás neváhajte kontaktovať pre konzultáciu potrebného výkonu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete v obchodných podmienkach v sekcii 9, o ochrane osobných údajov.