Sálavé zrkadlové infrapanely ECOSUN G s rámom

Sálavé zrkadlové infrapanely ECOSUN G s rámom

Veľmi obľúbený moderný spôsob vykurovania kúpeľní. Kombinácia vykurovacieho telesa (sálavý infrapanel) a zrkadla je nie len esteticky ale aj cenovo zaujímavá možnosť. Výhodou je ušetrený priestor a na zahmlievanie zrkadla môžete zabudnúť.

202 € s DPH

Dostupnosť: 3 až 15 pracovných dní

Výrobca: FENIX / ECOSUN (Česko)

Zrkadlové sálavé infrapanely ECOSUN G sú v ponuke v dvoch výkonových prevedeniach: 300 a 600W.

Ich obvod tvorí estetický hliníkový rám.

Reguláciu zabudovanú nemajú. V prípade, že bude zrkadlový infrapanel primárnym vykurovacím zdrojom, potrebné je doplniť ho termostatom pre reguláciu. V kúpeľniach sa často využívajú napr. zásuvkové termostaty, ktoré tiež nájdete v našej ponuke.

Zrkadlové vykurovacie panely sú veľmi obľúbené aj ako sekundárne (doplnokvé) vykurovanie pri iných vykurovacích systémoch.  

Infrapanely odovzdávajú teplo infračerveným žiarením. Toto sálavé teplo je intenzívnejšie na pocit a preto je dobrou voľbou pre kúpeľne.

Infrakúrenie patrí medzi úsporné typy vykurovacích technológií. Vďaka intenzívnejšiemu pocitu tepla môžeme termostat nastaviť na nižšie hodnoty ako pri bežnom vykurovaní. Tým pádom šetríme energiou (priemerne ušetrený 1°C zníži spotrebu až o 6%).    

Kúrenie zrkadlom je moderné, estetické, šetrí priestor a vylučuje zahmlievanie zrkadla.

Zrkadlový sálavý panel G sa skladá zo sklenenej časti s hliníkovým rámom, vykurovacieho elementu, tepelnej poistky a prívodného vodiča (1m) bez vidlice (koncovka). Panely sú určené k pevnej inštalácii na stenu alebo strop pomocou konzoly, ktorá je súčasťou balenia. Napätie 230V. Možno ich zavesiť na výšku aj šírku vo zvislej aj vodorovnej polohe. Ich trieda ochrany v rámci odolnosti voči vlhkosti a vode je IP44.

Technické údaje:

Typ ECOSUN G300 zrkadlo ECOSUN G600 zrkadlo
Príkon (W) 300 600
Šírka (mm) 600 1200
Výška (mm) 600 600
Hĺbka (mm) 40 40
Hmotnosť (kg) 9,8 18,9
Krytie IP44 IP44
Orientačná výhrevnosť (m3) 10 20

Orientačná výhrevnosť sa nevzťahuje na neštandardné budovy ako napr. kostoly, staré stavby a pod., ktoré často potrebujú vyšší výkon. Pre nízkoenergetické a pasívne stavby je uvedená orientačná výhrevnosť predimenzovaná. V týchto prípadoch nás neváhajte kontaktovať pre konzultáciu potrebného výkonu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete v obchodných podmienkach v sekcii 9, o ochrane osobných údajov.