Sálavé infrapanely ECOSUN G sklenené

Sálavé infrapanely ECOSUN G sklenené

Infrapanely ECOSUN G so skleneným povrchom, hliníkovým rámom, určené na montáž na bočnú stenu alebo pod strop. Ich moderný dizajn môže byť skvelým doplnkom Vášho interiéru.

153 € s DPH

Dostupnosť: 5 až 10 pracovných dní

Výrobca: FENIX / ECOSUN (Česko)

Infrapanely ECOSUN G sú v ponuke v rôznych rozmeroch a výkonoch od 300 do 850W. Sú určené na montáž na bočnú stenu alebo pod strop. V ponuke sú v bielej a čiernej farbe. A nechýba ani zrkadlové prevedenie (300 a 600W). Ich povrch je sklenený, a rám hliníkový v matnom prevedení. Ich použitie je možné aj v kúpeľniach vďaka dostatočnému krytiu proti vlhkosti IP44.

Vhodné sú tak na hlavné ako aj na doplnkové kúrenie. Nakoľko infrapanely nemajú zabudovanú reguláciu, je potrebné ich doplniť termostatom. A to hlavne pri využití na hlavné kúrenie.

Princíp infrakúrenia sa zakladá na infračervenom žiarení, ktoré je sálaním odovzdávané cez povrch sálavých infrapanelov. Toto sálavé teplo prvotne neohrieva vzduch ale predmety, na ktoré dopadne. Vzduch sa následne ohrieva od týchto predmetov. Nakoľko toto infračervené žiarenie dopadá aj na ľudí, teplo je na pocit intenzívnejšie ako pri bežnom vykurovaní.

Infrakúrenie patrí medzi úsporné typy vykurovacích technológií. Vďaka intenzívnejšiemu pocitu tepla môžeme termostat nastaviť na nižšie hodnoty ako pri bežnom vykurovaní. Tým pádom šetríme energiou (priemerne ušetrený 1°C zníži spotrebu až o 6%). 

V dôsledku infračerveného žiarenia sa postupne mierne nahrievajú materiály ako steny, podlaha... Teplo akumulujú a sekundárne odovzdávajú do priestoru. Takto sa zvyšuje tepelný komfort a znižujú náklady na vykurovanie

Ďalšou výhodou infrakúrenia je dokonalé rozloženie tepla v priestore. Teplotný rozdiel medzi stropom a podlahou je len 2°C, pričom pri konvenčnom vykurovaní môže byť rozdieľ aj 8°C. Tento fakt je ďalším piliérom vysokej teplotnej pohody a nízkej spotreby infrakúrenia.

A čo vplyv na zdravie? Existuje mnoho článkov, ktoré potvrdzujú, že infračervené žiarenie má pozitívne účinky na zdravie človeka. Priaznivo pôsobia pri ochoreniach kĺbov a dýchacích ciest. Náhodou nie je ani to, že infra sauny sa zaraďujú medzi najzdravšie. A infra sauna je vlastne miestnosť predimenzovaná infračerveným žiarením.

Ďalšie výhody infrakúrenia: nevysušuje vzduch, nevíri prach a chráni steny pred plesňami.

Ich uchytenie je štandardne pripravené na bočnú stenuPre inštaláciu na strop je nutné doobjednať stropný rám. POZOR! Pri stropnej inštalácii na podhľady zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek musí byť dodržaná zvýšená odstupová vzdialenosť od podhľadu s použitím lankového závesu alebo dištančného setu.

Balenie obsahuje montážny rám (konzola) na uchytenie panela na stenu a prívodný vodič s dĺžkou 1m bez vidlice (koncovka). Montáž realizujte vo vodorovnej alebo zvislej polohe, čiže na bočnú stenu alebo pomocou stropného rámu na strop. Panely s výkonom 850W by sa pri stropnej inštalácii nemali montovať na stropy nižšie ako 3m.

Technické údaje:

Typ ECOSUN 300G ECOSUN 600G ECOSUN 850G ECOSUN 300G zrkadlo ECOSUN 600G zrkadlo
Príkon (W) 300 600 850 300 600
Rozmery (mm) 600x600x30 1200x600x30 1200x800x50 600x600x30 1200x600x30
Hmotnosť (kg) 7 14 17 10,2 19
Orientačná výhrevnosť m3) 10 20 28 10 20

Orientačná výhrevnosť sa nevzťahuje na neštandardné budovy ako napr. kostoly, staré stavby a pod., ktoré často potrebujú vyšší výkon. Pre nízkoenergetické a pasívne stavby je uvedená orientačná výhrevnosť predimenzovaná. V týchto prípadoch nás neváhajte kontaktovať pre konzultáciu potrebného výkonu. 

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete v obchodných podmienkach v sekcii 9, o ochrane osobných údajov.