Sálavé infrapanely ECOSUN U+

Sálavé infrapanely ECOSUN U+

DOPRAVA ZDARMA!

Infrapanely ECOSUN U+ so striekaným povrchom, určené na montáž na bočnú stenu, pod strop, do kazetového stropu, prípadne aj na zapustenie do stropu s pridaním montážnych rámov.

97 € s DPH

Dostupnosť: Na sklade

Výrobca: FENIX / ECOSUN (Česko)

Infrapanely ECOSUN U+ sú v ponuke v rôznych rozmeroch a výkonoch od 300 do 850W. Sú určené na montáž na bočnú stenu, pod strop, do stropu (pomocou montážnych rámov), alebo do kazetového stropu nahradením stropných kaziet. Ich povrch je striekaný s omietkovým vzhľadom. Ich použitie je možné aj v kúpeľniach vďaka dostatočnému krytiu proti vlhkosti IP44.

Štandardne sú v ponuke v bielej farbe. Pri objednaní v inom farebnom prevedení trvá dodanie 10-15 pracovných dní. Pri objednávke iného farebného prevedenia uveďte do poznámky číslo farby podľa vzorkovníka.

Vhodné sú tak na hlavné ako aj na doplnkové kúrenie. Nakoľko infrapanely nemajú zabudovanú reguláciu, je potrebné ich doplniť termostatom. A to hlavne pri využití na hlavné kúrenie.

Princíp infrakúrenia sa zakladá na infračervenom žiarení, ktoré je sálaním odovzdávané cez povrch sálavých infrapanelov. Toto sálavé teplo prvotne neohrieva vzduch ale predmety, na ktoré dopadne. Vzduch sa následne ohrieva od týchto predmetov. Nakoľko toto infračervené žiarenie dopadá aj na ľudí, teplo je na pocit intenzívnejšie ako pri bežnom vykurovaní.

Infrakúrenie patrí medzi úsporné typy vykurovacích technológií. Vďaka intenzívnejšiemu pocitu tepla môžeme termostat nastaviť na nižšie hodnoty ako pri bežnom vykurovaní. Tým pádom šetríme energiou (priemerne ušetrený 1°C zníži spotrebu až o 6%). 

V dôsledku infračerveného žiarenia sa postupne mierne nahrievajú materiály ako steny, podlaha... Teplo akumulujú a sekundárne odovzdávajú do priestoru. Takto sa zvyšuje tepelný komfort a znižujú náklady na vykurovanie

Ďalšou výhodou infrakúrenia je dokonalé rozloženie teploty v priestore. Teplotný rozdiel medzi stropom a podlahou je len 2°C, pričom pri konvenčnom vykurovaní môže byť rozdieľ aj 8°C. Tento fakt je ďalším piliérom vysokej teplotnej pohody a nízkej spotreby infrakúrenia.

A čo vplyv na zdravie? Existuje mnoho článkov, ktoré potvrdzujú, že infračervené žiarenie má pozitívne účinky na zdravie človeka. Priaznivo pôsobia pri ochoreniach kĺbov a dýchacích ciest. Náhodou nie je ani to, že infra sauny sa zaraďujú medzi najzdravšie. A infra sauna je vlastne miestnosť predimenzovaná infračerveným žiarením.

Ďalšie výhody infrakúrenia: nevysušuje vzduch, nevíri prach a chráni steny pred plesňami.

Balenie obsahuje montážny rám (konzola) na uchytenie panela na stenu aj na strop a prívodný vodič s dĺžkou 1m bez vidlice (koncovka). Montáž realizujte vo vodorovnej alebo zvislej polohe, čiže na bočnú stenu alebo na strop, prípadne do sádrokartónového stropu pomocou príslušného zapusteného rámu. Panely s výkonom 850W by sa pri stropnej inštalácii nemali montovať na stropy nižšie ako 3m.

Vzorkovník farieb

Technické údaje:

Typ ECOSUN 300U+ ECOSUN 600U+ ECOSUN 700U+ ECOSUN 850U+
Príkon (W) 300 600 700 850
Rozmery (mm) 592x592x30 1192x592x30 1192x592x30 1192x800x30
Hmotnosť (kg) 5 10,1 10,5 11,2
Orientačná výhrevnosť (m3) 10 20 23 28

Orientačná výhrevnosť sa nevzťahuje na neštandardné budovy ako napr. kostoly, staré stavby a pod., ktoré často potrebujú vyšší výkon. Pre nízkoenergetické a pasívne stavby je uvedená orientačná výhrevnosť predimenzovaná. V týchto prípadoch nás neváhajte kontaktovať pre konzultáciu potrebného výkonu. 

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete v obchodných podmienkach v sekcii 9, o ochrane osobných údajov.